سریال تلویزیونی همراز

سریال تلویزیونی همراز

 

خلاصه داستان سریال تلویزیونی همراز
سیاوش در جریان سرقت از طلافروشی دستگیر می‌شود. بعد از آزادی می‌فهمد مکانی که طلاها را در آن مخفی کرده‌اند به مسجد تبدیل شده به همین دلیل در ماه رمضان به کار نظافت در مسجد مشغول می‌شود تا طلاها را بیابد اما طی ماجراهایی طلاها به دست سیروس کسی که پیشنهاد سرقت را داده بود می‌افتد. مهتاب نیز برای عمل جراحی مادرش به پول احتیاج دارد و سیاوش قصد کمک به آنان را دارد اما نمی‌تواند. حاجی سماوات متولی مسجد حقیقت را می‌فهمد و به مهتاب کمک می‌کند. سیاوش نیز برای فرار از دست سیروس ناپدید می‌شود اما طی نامه‌ای بازگشت خود را به حاجی سماوات و مهتاب خبر می‌دهد
کارگردان:  سامان مقدم

معرفی و بررسی سریال همراز:

سریال تلویزیونی همراز به‌کارگردانی سامان مقدم در 17 سال پیش یعنی سال 1381 تولید شده است. همراز که اولین سریال سامان مقدم محسوب می‌شود و توانست در مرجع ارزشگذاری سینما و تلویزیون یعنی منظوم نمره 4.9 از 10 را از سوی مردم بدست بیاورد که نشان می‌دهد عموم مردم همراز را اثری بی‌ارزش و بسیار بد ارزیابی می‌کنند. رامین عباسی‌زاده تهیه‌کننده همراز این سریال را، به‌عنوان محصول شبکه 3. گروه فیلم و سریال و کشور ایران تهیه کرده است.

بازیگران سریال همراز

بازیگران سریال همراز چه کسانی هستند؟ در همراز بازیگرانی چون ابوالفضل پورعرب ، مجید مشیری ، عنایت‌الله بخشی ، آناهیتا نعمتی ، محمدرضا کوهستانی ، نبی الله پیرهادی و یاسر دهقانی در نقش بازیگر به ایفای نقش و بازیگری پرداخته‌اند. در سریال همراز حدود 7 بازیگر جلوی دوربین رفته‌اند که از نظر تعداد بازیگران می‌توان همراز را یک اثر کم‌بازیگر و با تعداد شخصیت‌های داستانی کم عنوان کرد.

داستان سریال همراز

از محتوا و داستان سریال همراز چقدر اطلاع دارید؟ فیلم‌نامه همراز توسط سعید رحمانی نوشته شده است.

در خلاصه داستانی که یا از سوی تیم رسانه‌ای اثر و یا توسط دیگر رسانه‌ها درباره داستان همراز منتشر شده است، می‌خوانیم: «سیاوش در جریان سرقت از طلافروشی دستگیر می‌شود. بعد از آزادی می‌فهمد مکانی که طلاها را در آن مخفی کرده‌اند به مسجد تبدیل شده به همین دلیل در ماه رمضان به کار نظافت در مسجد مشغول می‌شود تا طلاها را بیابد اما طی ماجراهایی طلاها به دست سیروس کسی که پیشنهاد سرقت را داده بود می‌افتد. مهتاب نیز برای عمل جراحی مادرش به پول احتیاج دارد و سیاوش قصد کمک به آنان را دارد اما نمی‌تواند. حاجی سماوات متولی مسجد حقیقت را می‌فهمد و به مهتاب کمک می‌کند. سیاوش نیز برای فرار از دست سیروس ناپدید می‌شود اما طی نامه‌ای بازگشت خود را به حاجی سماوات و مهتاب خبر می‌دهد»

سریال همراز و کارنامه فعالیت کارگردان و بازیگران

از نظر تاریخچه فعالیت کارگردان و بازیگران سریال همراز نیز آمارها و نکات جذابی را می‌توان بیان کرد. براساس آمارها سریال همراز به طور متوسط فعالیت 11ام بازیگران این اثر است.
2 تن از بازیگران همراز، اولین فعالیت جدی بازیگری خود را در این اثر تجربه کرده‌اند، در واقع در همراز 2 سریال اولی بوده‌اند: محمدرضا کوهستانی و یاسر دهقانی.
همچنین سامان مقدم کارگردان همراز اولین همکاری خود با بازیگرانی چون ابوالفضل پورعرب، مجید مشیری، عنایت‌الله بخشی، آناهیتا نعمتی و نبی الله پیرهادی را در این اثر تجربه کرده است. در میان بازیگران همراز نیز 20 همکاریِ اول رخ داده، به‌عبارت دیگر در این سریال میان هر یک از 7 بازیگر با یکدیگر یک رابطه همکاری شکل گرفته که 20 همکاری برای اولین‌مرتبه در همراز رخ داده است. مانند: ابوالفضل پورعرب و مجید مشیری، ابوالفضل پورعرب و عنایت‌الله بخشی، ابوالفضل پورعرب و محمدرضا کوهستانی، ابوالفضل پورعرب و نبی الله پیرهادی، ابوالفضل پورعرب و یاسر دهقانی.

عوامل سریال همراز

اگر از تصویربرداری سریال همراز خوشتان آمده و یا دوستش ندارید، بهتر است بدانید مدیر فیلمبرداری آن اسفندیار شهیدی بوده است. اگر صدای همراز به‌گوشتان نشسته و یا از آن ناراضی هستید، شما را با صدابردار سریال همراز یعنی احمد پولی بابایی آشنا می‌کنیم. موسیقی متن سریال همراز اثر مجید اخشابی است. در مجموع بیش از 13 نفر در تولید سریال همراز نقش داشته‌اند و هر یک از آنها در منظوم یک صفحه اختصاصی دارند.

اطلاعات سریال همراز

تاکنون در بخش‌های گالری عکس و پوستر سریال همراز، ویدئو و تیزر سریال همراز، حواشی سریال همراز، دیالوگ برتر سریال همراز، سوتی سریال همراز و نقد سریال همراز هنوز موردی ثبت نشده است. قطعا ما و شما به این حد قانع نیستیم؛ باید به‌کمک علاقمندان فیلم، سریال و تئاتر، این دایره‌المعارف آنلاین و بانک اطلاعات هنرمندان و آثار سینما، تلویزیون و تئاتر را کامل و کامل‌تر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =