۰

بیوگرافی آزیتا لاچینی

تصویر پیدا نشد !

بیوگرافی آزیتا لاچینی

آزیتا لاچینی، بازیگر تلویزیون و سینما، در تهران متولد شد.
وی در سال (۱۳۳۷) کار گویندگی و اجرای نمایشنامه‌های رادیویی را آغاز کرد.

بیوگرافی آزیتا لاچینی:

آزیتا لاچینی بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. وی سال 1316 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار آزیتا لاچینی می‌توان به بازیگری در سریال چار دیواری، سریال پدرسالار و فیلم رگ خواب اشاره کرد.

آزیتا لاچینی نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1342 در 26 سالگی در فیلم مسافری از بهشت به کارگردانی نصرت‌الله وحدت بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال چار دیواری، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای آزیتا لاچینی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون نصرت‌الله وحدت، آپیک یوسفیان، حمیده خیرآبادی و احمد قدکچیان را تجربه کرد.

آزیتا لاچینی در سال 1388 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 2 سریال مهم تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم آزیتا لاچینی در این سال، بازیگری در سریال کیلومتر‌ 14 به کارگردانی آرش قادری و سریال چار دیواری به کارگردانی سیروس مقدم محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی آزیتا لاچینی بازی در سریال چار دیواری بوده است. آزیتا لاچینی سال 1388 در 72 سالگی در سریال چار دیواری نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با سیروس مقدم همکاری داشته است. آزیتا لاچینی توانست با بازی در سریال چار دیواری تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر امیر جعفری، آتیلا پسیانی، مریم امیرجلالی و ناهید مسلمی بر تجارب او افزود.

آزیتا لاچینی علاوه‌بر سریال چار دیواری، سال 1374 در 58 سالگی در سریال پدرسالار نیز بازی کرده است. آزیتا لاچینی این‌بار با اکبر خواجویی و احمد کشوری یعنی کارگردان سریال پدرسالار و هنرمندانی چون محمدعلی کشاورز، حمیده خیرآبادی، جمیله شیخی و سیامک اطلسی همکاری داشت.

در این سال‌ها آزیتا لاچینی با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران جمشید مشایخی با 6 مرتبه، مهری مهرنیا با 6 مرتبه، محبوبه بیات با 4 مرتبه، هرمز سیرتی با 4 مرتبه و اسماعیل داورفر با 4 مرتبه بیشترین همکاری را با آزیتا لاچینی داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی آزیتا لاچینی آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است. آزیتا لاچینی را باید بیشتر بازیگر تلویزیون بدانیم چرا که 54% آثار وی تلویزیونی و 46% آثارش سینمایی است. در واقع آزیتا لاچینی از مجموع 47 اثری که در کارنامه دارد، در 25 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال گشت ویژه، سریال ستایش، سریال کیلومتر‌ 14، سریال چار دیواری، سریال ‘5,28 لرزش‌زندگی، سریال همه بچه‌های من، سریال آواز در باران، سریال لبه تاریکی، سریال ماه آتش، سریال دبیرستان خضراء، سریال ماجراهای خانه شماره ۱۳، سریال مدرسه مادربزرگ‌ها، سریال پدرسالار، سریال در پناه تو، سریال زندگی، سریال پنجره‌ای رو به آفتاب، سریال خیالاتی، سریال بخش چهار جراحی، سریال اغر بخیر، سریال پاییز صحرا، سریال هشت ونیم، سریال خسرو میرزای دوم، سریال طلاق، سریال مستنطق و سریال مرد اول نام‌های و در 22 اثر در سینما با نام‌های فیلم رگ خواب، فیلم پرونده‌ای برای سارا، فیلم عروسک فرنگی، فیلم جنایت، فیلم اثیری، فیلم بی همتا، فیلم مه بانو، فیلم آبی، فیلم شیفته، فیلم سفر پرماجرا، فیلم دزد عروسک‌ها، فیلم دلار، فیلم پرنده‌ی کوچک خوشبختی، فیلم مکافات، فیلم جنگلبان، فیلم زنجیرهای ابریشمی، فیلم هشت و نیم شب، فیلم دبیرستان، فیلم شیر سنگی، فیلم ماهی‌ها در خاک می‌میرند، فیلم الکلی و فیلم مسافری از بهشت بازی کرده است.

در مجموع در کارنامه 81 ساله و بیوگرافی آزیتا لاچینی آثار مهمی وجود دارد. اگر می‌خواهید با بیوگرافی آزیتا لاچینی و زندگی حرفه‌ای و آثار او بیشتر آشنا شوید، حتما به صفحه هر یک از آثار آزیتا لاچینی در منظوم سر بزنید. همه 48 اثر مهم آزیتا لاچینی در منظوم یک پروفایل اختصاصی دارند که اطلاعات کامل معرفی آنها تهیه شده است. امتیازی که هر یک از آثار آزیتا لاچینی در منظوم دارند، نمره و امتیازی است که مردم از یک تا ده به آنها داده‌اند. در واقع هر چقدر آزیتا لاچینی در آثار ارزشمندتری بازی کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی آزیتا لاچینی درخشان‌تر خواهد شد. مثلا اثری که در بیوگرافی آزیتا لاچینی بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، سریال چار دیواری محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی آزیتا لاچینی کمترین امتیاز را گرفته است، فیلم بی همتا محسوب می‌شود.

اگر در مورد بیوگرافی آزیتا لاچینی نکات بیشتری می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید تا کمکی بزرگ به همه مخاطبان و طرفداران آزیتا لاچینی کرده باشید. مثلا اگر اطلاعاتی دقیق‌تر در مورد بیوگرافی آزیتا لاچینی، آثار آزیتا لاچینی، جوایز آزیتا لاچینی، همکاران آزیتا لاچینی، گالری عکس آزیتا لاچینی، قد آزیتا لاچینی، وزن آزیتا لاچینی، رنگ چشم آزیتا لاچینی، وضعیت تأهل و همسر آزیتا لاچینی، فرزندان آزیتا لاچینی، حواشی آزیتا لاچینی و کودکی آزیتا لاچینی می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

مشاهده بیشتر