0

بیوگرافی اسفندیار شهیدی

بیوگرافی اسفندیار شهیدی

بیوگرافی اسفندیار شهیدی

بیوگرافی اسفندیار شهیدی

بیوگرافی اسفندیار شهیدی

اسفندیار شهیدی مدیر فیلم برداری سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار اسفندیار شهیدی می‌توان به فعالیت در سریال خانه‌ای در تاریکی، سریال لبه تاریکی و سریال حمله‌دار اشاره کرد.

اسفندیار شهیدی کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال 1365 در فیلم تشکیلات به کارگردانی منوجهر مصیری به عنوان مدیر فیلم برداری فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال خانه‌ای در تاریکی، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای اسفندیار شهیدی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون مجید مظفری، افسانه بایگان، اکبر زنجان‌پور و مظفر مقدم را تجربه کرد.

اسفندیار شهیدی در سال 1382 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم اسفندیار شهیدی در این سال، فعالیت در سریال خانه‌ای در تاریکی به کارگردانی سعید سلطانی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی اسفندیار شهیدی فعالیت در سریال خانه‌ای در تاریکی بوده است. اسفندیار شهیدی سال 1382 سریال خانه‌ای در تاریکی به عنوان مدیر فیلم برداری فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای تلویزیون مطرح کند. اسفندیار شهیدی توانست با فعالیت در سریال خانه‌ای در تاریکی تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر لادن مستوفی، محمدهادی قمیشی، محمدعلی کشاورز و مجید مظفری توانست سطح کاری او را متحول کند.

اسفندیار شهیدی علاوه‌بر سریال خانه‌ای در تاریکی، سال 1384 در سریال لبه تاریکی نیز فعالیت داشته است. اسفندیار شهیدی این‌بار با سعید سلطانی یعنی کارگردان سریال لبه تاریکی و هنرمندانی چون محمدعلی کشاورز، آزیتا لاچینی، دانیال حکیمی و رضا خندان همکاری داشت.

با اینکه اسفندیار شهیدی را بیشتر بعنوان مدیر فیلم برداری می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. اسفندیار شهیدی علاوه‌بر مدیر فیلم برداری به‌عنوان کارگردان نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین اثر اسفندیار شهیدی در حرفه‌ی کارگردان، فیلم مرضیه است.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی اسفندیار شهیدی آن هست که در مدت زمان فعالیت خود، هم در تلویزیون و هم در سینما حضور داشته است. اسفندیار شهیدی را باید بیشتر مدیر فیلم برداری سینما بدانیم چرا که 68% آثار وی سینمایی و 32% آثارش تلویزیونی است. در واقع اسفندیار شهیدی از مجموع 16 اثری که در کارنامه دارد، در 11 اثر در سینما با نام‌های فیلم منفی هجده، فیلم شغال، فیلم حرفه‌ای، فیلم توطئه، فیلم ویرانگر، فیلم بازیچه، فیلم گریز، فیلم تویی که نمی‌شناختمت…، فیلم صخره همیشه سبز، فیلم خانه‌ای مثل شهر و فیلم تشکیلات فعالیت داشته و در 5 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال پس از سالها، سریال لبه تاریکی، سریال خانه‌ای در تاریکی، سریال همراز و سریال حمله‌دار فعالیت داشته است.

در بیوگرافی اسفندیار شهیدی آثار مهمی وجود دارد. اگر می‌خواهید با بیوگرافی اسفندیار شهیدی و زندگی حرفه‌ای و آثار او بیشتر آشنا شوید، حتما به صفحه هر یک از آثار اسفندیار شهیدی در منظوم سر بزنید. همه 16 اثر مهم اسفندیار شهیدی در منظوم یک پروفایل اختصاصی دارند که اطلاعات کامل معرفی آنها تهیه شده است. امتیازی که هر یک از آثار اسفندیار شهیدی در منظوم دارند، نمره و امتیازی است که مردم از یک تا ده به آنها داده‌اند. در واقع هر چقدر اسفندیار شهیدی در آثار ارزشمندتری فعالیت کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سسوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی اسفندیار شهیدی درخشان‌تر خواهد شد. مثلا اثری که در بیوگرافی اسفندیار شهیدی بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، سریال خانه‌ای در تاریکی محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی اسفندیار شهیدی کمترین امتیاز را گرفته است، فیلم تویی که نمی‌شناختمت… محسوب می‌شود.

اگر در مورد بیوگرافی اسفندیار شهیدی نکات بیشتری می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید تا کمکی بزرگ به همه مخاطبان و طرفداران اسفندیار شهیدی کرده باشید. مثلا اگر اطلاعاتی دقیق‌تر در مورد بیوگرافی اسفندیار شهیدی، آثار اسفندیار شهیدی، جوایز اسفندیار شهیدی، همکاران اسفندیار شهیدی، گالری عکس اسفندیار شهیدی، قد اسفندیار شهیدی، وزن اسفندیار شهیدی، رنگ چشم اسفندیار شهیدی، وضعیت تأهل و همسر اسفندیار شهیدی، فرزندان اسفندیار شهیدی، حواشی اسفندیار شهیدی و کودکی اسفندیار شهیدی می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید.

نظرات کاربران

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سایت تفریحی آلناز تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهار =

مشاهده بیشتر