۰

بیوگرافی اکبر زنجان‌پور

تصویر پیدا نشد !

بیوگرافی اکبر زنجان‌پور

اکبر زنجان‌پور، در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته تئاتر از دانشگاه “هنرهای زیبا” است. اکبر زنجان‌پور بازی در تئاتر را با نمایش «چوب زیر بغل» به کارگردانی بهمن فرسی آغاز نمود.

 

بیوگرافی اکبر زنجان‌پور:

اکبر زنجان‌پور بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار اکبر زنجان‌پور می‌توان به بازیگری در سریال مختارنامه، سریال ولایت عشق و سریال تنهاترین سردار اشاره کرد.

اکبر زنجان‌پور نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1351 در فیلم بی‌تا به کارگردانی هژیر داریوش بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال مختارنامه، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای اکبر زنجان‌پور محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون فائقه آتشین، سنا ضیاییان، مهین شهابی و مهری رحمانی را تجربه کرد.

اکبر زنجان‌پور در سال 1390 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 2 سریال مهم تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم اکبر زنجان‌پور در این سال، بازیگری در سریال مختارنامه به کارگردانی سید داود میر‌باقری و سریال فرات به کارگردانی مازیار میری محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی اکبر زنجان‌پور بازی در سریال مختارنامه بوده است. اکبر زنجان‌پور سال 1390 سریال مختارنامه نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با سید داود میر‌باقری همکاری داشته است. اکبر زنجان‌پور توانست با بازی در سریال مختارنامه تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر فریبرز عرب‌نیا، مهدی فخیم‌زاده، انوشیروان ارجمند و ژاله علو بر تجارب او افزود.

اکبر زنجان‌پور علاوه‌بر سریال مختارنامه، سال 1379 در سریال ولایت عشق نیز بازی کرده است. اکبر زنجان‌پور این‌بار با مهدی فخیم‌زاده یعنی کارگردان سریال ولایت عشق و هنرمندانی چون فرخ نعمتی، محمد صادقی، داوود رشیدی و فتحعلی اویسی همکاری داشت.

در این سال‌ها اکبر زنجان‌پور با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران فرخ نعمتی با 6 مرتبه، محمدعلی کشاورز با 5 مرتبه، نعمت‌الله گرجی با 5 مرتبه، حمید طاعتی با 5 مرتبه و داوود رشیدی با 5 مرتبه بیشترین همکاری را با اکبر زنجان‌پور داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی اکبر زنجان‌پور آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است. اکبر زنجان‌پور را باید بیشتر بازیگر سینما بدانیم چرا که 62% آثار وی سینمایی و 38% آثارش تلویزیونی است. در واقع اکبر زنجان‌پور از مجموع 37 اثری که در کارنامه دارد، در 23 اثر در سینما با نام‌های فیلم معکوس، فیلم پل خواب، فیلم آخرین داستان، فیلم طالع سعد، فیلم روز دیدنی، فیلم طپش، فیلم گرفتار، فیلم سامان، فیلم تشکیلات، فیلم ملاقات، فیلم گزارش یک قتل، فیلم حادثه، فیلم ستاره دنباله‌دار، فیلم یک روز گرم، فیلم ستاره دنباله‌دار، فیلم ریشه در خون، فیلم زائر خلف، فیلم مرگ سفید، فیلم تاریخ سازان، فیلم این گروه محکومین، فیلم زلزله دوم، فیلم شطرنج باد و فیلم بی‌تا به ایفای نقش پرداخته و در 14 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال تنهایی لیلا، سریال مختارنامه، سریال فرات، سریال گارد ساحلی، سریال کارآگاهان، سریال آواز در باران، سریال ولایت عشق، سریال تنهاترین سردار، سریال طاغوت، سریال آوای فاخته، سریال پنچری، سریال عطر گل یاس، سریال طلاق و سریال آتش بدون دود بازی کرده است.

در بیوگرافی اکبر زنجان‌پور آثار مهمی وجود دارد. اگر می‌خواهید با بیوگرافی اکبر زنجان‌پور و زندگی حرفه‌ای و آثار او بیشتر آشنا شوید، حتما به صفحه هر یک از آثار اکبر زنجان‌پور در منظوم سر بزنید. همه 37 اثر مهم اکبر زنجان‌پور در منظوم یک پروفایل اختصاصی دارند که اطلاعات کامل معرفی آنها تهیه شده است. امتیازی که هر یک از آثار اکبر زنجان‌پور در منظوم دارند، نمره و امتیازی است که مردم از یک تا ده به آنها داده‌اند. در واقع هر چقدر اکبر زنجان‌پور در آثار ارزشمندتری بازی کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی اکبر زنجان‌پور درخشان‌تر خواهد شد. مثلا اثری که در بیوگرافی اکبر زنجان‌پور بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، سریال مختارنامه محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی اکبر زنجان‌پور کمترین امتیاز را گرفته است، فیلم سامان محسوب می‌شود.

اگر در مورد بیوگرافی اکبر زنجان‌پور نکات بیشتری می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید تا کمکی بزرگ به همه مخاطبان و طرفداران اکبر زنجان‌پور کرده باشید. مثلا اگر اطلاعاتی دقیق‌تر در مورد بیوگرافی اکبر زنجان‌پور، آثار اکبر زنجان‌پور، جوایز اکبر زنجان‌پور، همکاران اکبر زنجان‌پور، گالری عکس اکبر زنجان‌پور، قد اکبر زنجان‌پور، وزن اکبر زنجان‌پور، رنگ چشم اکبر زنجان‌پور، وضعیت تأهل و همسر اکبر زنجان‌پور، فرزندان اکبر زنجان‌پور، حواشی اکبر زنجان‌پور و کودکی اکبر زنجان‌پور می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

مشاهده بیشتر