۰

بیوگرافی محمدعلی کشاورز

تصویر پیدا نشد !

بیوگرافی محمدعلی کشاورز

محمدعلی کشاورز، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1309 در شهر اصفهان، محلۀ سیچان (سیچون) متولد شد.
وی دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است.
خاندان کشاورز اصالتاً از ارامنۀ گرجستان بوده که در زمان شاه‌عباس به ایران آمده و مسلمان شده‌اند.

بیوگرافی محمدعلی کشاورز:

محمدعلی کشاورز بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. وی سال 1309 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار محمدعلی کشاورز می‌توان به بازیگری در فیلم مادر، سریال پدرسالار و سریال سربداران اشاره کرد.

محمدعلی کشاورز نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1343 در 34 سالگی در فیلم شب قوزی به کارگردانی فرخ غفاری بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم مادر، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای محمدعلی کشاورز محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون پری صابری، خسرو سهامی، فرهنگ امیری و رضا هوشمند را تجربه کرد.

محمدعلی کشاورز در سال 1368 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 4 فیلم مهم سینما خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم محمدعلی کشاورز در این سال، بازیگری در فیلم پول خارجی به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد، فیلم جستجوگر به کارگردانی محمد متوسلانی، فیلم گل سرخ به کارگردانی حمید تمجیدی و فیلم مادر به کارگردانی علی حاتمی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی محمدعلی کشاورز بازی در فیلم مادر بوده است. محمدعلی کشاورز سال 1368 در 59 سالگی در فیلم مادر نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با علی حاتمی همکاری داشته است. محمدعلی کشاورز توانست با بازی در فیلم مادر تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر رقیه چهره‌آزاد، فریماه فرجامی، امین تارخ و اکبر عبدی بر تجارب او افزود.

محمدعلی کشاورز علاوه‌بر فیلم مادر، سال 1374 در 65 سالگی در سریال پدرسالار نیز بازی کرده است. محمدعلی کشاورز این‌بار با اکبر خواجویی و احمد کشوری یعنی کارگردان سریال پدرسالار و هنرمندانی چون حمیده خیرآبادی، جمیله شیخی، سیامک اطلسی و آزیتا لاچینی همکاری داشت.

با اینکه محمدعلی کشاورز را بیشتر بعنوان بازیگر می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. محمدعلی کشاورز علاوه‌بر بازیگر به‌عنوان کارگردان نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار محمدعلی کشاورز در حرفه‌ی کارگردان، سریال آلاخون‌والاخون و سریال خانه قمرخانم است.

محمدعلی کشاورز سال 1368 در 59 سالگی برای فیلم مادر به کارگردانی علی حاتمی توانست در 8مین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ برای جایزه سیمرغ بلورین نقش اول مرد نامزد شود.

در این سال‌ها محمدعلی کشاورز با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران عزت‌الله انتظامی با 11 مرتبه، جمشید مشایخی با 10 مرتبه، فخری خوروش با 10 مرتبه، جهانگیر فروهر با 10 مرتبه و علی نصیریان با 9 مرتبه بیشترین همکاری را با محمدعلی کشاورز داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی محمدعلی کشاورز آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است. محمدعلی کشاورز را باید بیشتر بازیگر سینما بدانیم چرا که 69% آثار وی سینمایی و 31% آثارش تلویزیونی است. در واقع محمدعلی کشاورز از مجموع 71 اثری که در کارنامه دارد، در 49 اثر در سینما با نام‌های فیلم مزرعه آفتابگردان، فیلم به من نگاه کن، فیلم انتظار، فیلم تهران روزگار نو، فیلم کمیته مجازات، فیلم لژیون، فیلم روزی که خواستگار آمد، فیلم دام، فیلم سلام به انتظار، فیلم غزال، فیلم روز واقعه، فیلم نگاهی دیگر، فیلم زیر درختان زیتون، فیلم چهارشنبه‌ی عزیز، فیلم خسوف، فیلم یک مرد یک خرس، فیلم نقطه صفر، فیلم ناصرالدین شاه، آکتور سینما، فیلم دلشدگان، فیلم آقای بخشدار، فیلم جستجو در جزیره، فیلم پول خارجی، فیلم جستجوگر، فیلم گل سرخ، فیلم مادر، فیلم جمیل، فیلم جعفرخان از فرنگ برگشته، فیلم طائل، فیلم ستاره دنباله‌دار، فیلم کفش‌های میرزا نوروز، فیلم مردی که موش شد، فیلم ستاره دنباله‌دار، فیلم کمال الملک، فیلم برزخی‌ها، فیلم دست شیطان، فیلم گرداب، فیلم زمزمه محبت، فیلم غبارنشین‌ها، فیلم این گروه محکومین، فیلم شام آخر، فیلم شطرنج باد، فیلم وقتی که آسمان بشکافد، فیلم خورشید در مرداب، فیلم قصه ماهان، فیلم رگبار، فیلم صادق کرده، فیلم آقای هالو، فیلم خشت و آئینه و فیلم شب قوزی به ایفای نقش پرداخته و در 22 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال راه شب، سریال سال‌های برف و بنفشه، سریال لبه تاریکی، سریال مزرعه آفتابگردان، سریال خانه‌ای در تاریکی، سریال بوی غریب پاییز، سریال روشن‌تر از خاموشی، سریال فرستاده، سریال جوانی، سریال بگذار آفتاب برآید، سریال کهنه‌سوار، سریال وکلای جوان، سریال پدرسالار، سریال تازیانه بر باد، سریال خورشید شب، سریال گزارش، نقطه صفر، سریال گرگ‌ها، سریال هزار دستان، سریال افسانه سلطان و شبان، سریال سربداران، سریال دایی‌جان ناپلئون و سریال آتش بدون دود بازی کرده است.

اینستاگرام محمدعلی کشاورز یکی از راه‌های ارتباطی او با مخاطبانش است. محمدعلی کشاورز در اینستاگرام بیش از 156،084 نفر دنبال‌کننده دارد و بیش از 58 نفر را دنبال می‌کند. همچنین محمدعلی کشاورز تاکنون در اینستاگرام بیش از 123 پست بارگذاری کرده است. محمدعلی کشاورز فعالیت خود در اینستاگرام را از تاریخ 1393/09/01 شروع کرده است و تاکنون برای اولین پست او بیش از 2،235 لایک و 170 نظر ثبت شده است. شاید جالب باشد بدانید که پرلایک‌ترین یا همان محبوب‌ترین پست اینستاگرامی محمدعلی کشاورز تاکنون بیش از 30،438 لایک خورده است، همچنین برای پرکامنت‌ترین یا همان پربحث‌ترین پست اینستاگرامی محمدعلی کشاورز تاکنون بیش از 2،169 نظر ثبت شده است.

در مجموع در کارنامه 88 ساله و بیوگرافی محمدعلی کشاورز آثار مهمی وجود دارد. اگر می‌خواهید با بیوگرافی محمدعلی کشاورز و زندگی حرفه‌ای و آثار او بیشتر آشنا شوید، حتما به صفحه هر یک از آثار محمدعلی کشاورز در منظوم سر بزنید. همه 71 اثر مهم محمدعلی کشاورز در منظوم یک پروفایل اختصاصی دارند که اطلاعات کامل معرفی آنها تهیه شده است. امتیازی که هر یک از آثار محمدعلی کشاورز در منظوم دارند، نمره و امتیازی است که مردم از یک تا ده به آنها داده‌اند. در واقع هر چقدر محمدعلی کشاورز در آثار ارزشمندتری بازی کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی محمدعلی کشاورز درخشان‌تر خواهد شد. مثلا اثری که در بیوگرافی محمدعلی کشاورز بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، فیلم مادر محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی محمدعلی کشاورز کمترین امتیاز را گرفته است، فیلم دام محسوب می‌شود.

اگر در مورد بیوگرافی محمدعلی کشاورز نکات بیشتری می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید تا کمکی بزرگ به همه مخاطبان و طرفداران محمدعلی کشاورز کرده باشید. مثلا اگر اطلاعاتی دقیق‌تر در مورد بیوگرافی محمدعلی کشاورز، آثار محمدعلی کشاورز، جوایز محمدعلی کشاورز، همکاران محمدعلی کشاورز، گالری عکس محمدعلی کشاورز، قد محمدعلی کشاورز، وزن محمدعلی کشاورز، رنگ چشم محمدعلی کشاورز، وضعیت تأهل و همسر محمدعلی کشاورز، فرزندان محمدعلی کشاورز، حواشی محمدعلی کشاورز و کودکی محمدعلی کشاورز می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 11 =

مشاهده بیشتر