0

تغذیه مناسب بیماری سرطان خون

تغذیه مناسب بیماری سرطان خون

تغذیه مناسب بیماری سرطان خون

در این پست از سایت تفریحی آلناز قصد داریم به بررسی تغذیه مناسب بیماری سرطان خون بپردازیم. آگاهی از بیماری سرطان بسیار مهم است که در مورد آن پیشرفت های بسیار زیادی اتفاق افتاده است. تغذیه مناسب اغلب در خط مقدم گفتگوهای سرطان قرار دارد زیرا نقشی اساسی در کاهش خطر ابتلا به سرطان، تحمل عوارض جانبی درمان‌های سرطان و زندگی خوب در طول دوران زنده ماندن دارد.

در صورت تشخیص سرطان خون چه رژیم غذایی باید رعایت کنم؟

تغذیه خوب لازم نیست پیچیده باشد. در واقع، بیشتر توصیه‌ها برای تغذیه سالم و پیشگیری از بیماری همچنان پس از تشخیص سرطان اعمال می‌شوند. این نکات تغذیه سالم را در طول درمان رعایت کنید.

با خوردن بیشتر سبزیجات، میوه ها، غلات کامل و لوبیا، با یک رژیم غذایی گیاهی تقویت شوید. خوردن گیاهی به این معناست که 25 درصد یا کمتر از غذاهای شما پروتئین های حیوانی مانند گوشت، مرغ، تخم مرغ، ماهی و محصولات لبنی است. برای دریافت پروتئین کافی، پروتئین های حیوانی را با عدس، لوبیا خشک، دانه ها، آجیل، توفو و سایر پروتئین های گیاهی جایگزین کنید.
غذاهای واقعی را برای تامین مواد مغذی و انرژی انتخاب کنید. از محصولات گیاهی، ویتامین ها و مکمل ها دوری کنید، مگر اینکه تیم مراقبت های بهداشتی سرطان شناسی شما آنها را به طور خاص برای شما تجویز کرده باشد. غذاهای واقعی بیش از یک ماده مغذی دارند. به عنوان مثال، یک تکه میوه خوشمزه دارای فیبر، ویتامین‌های متعدد، کربوهیدرات‌ها و آب است که همگی با هم برای مبارزه با سلول‌های سرطانی و بازسازی سلول‌های سالم کار می‌کنند. وقتی صحبت از محصولات رژیمی و گیاهی به میان می آید، «طبیعی» لزوماً به معنای «ایمن» نیست.
در روزهایی که احساس خوبی دارید طعم های جدید را امتحان کنید. تغییر در طعم و مزه یکی از عوارض جانبی رایج درمان سرطان است، اما امتحان طعم های جدید ممکن است به شما در مدیریت این عارضه کمک کند. یک مطالعه جدید نشان داد که بیماران مبتلا به سرطان خون که شیمی‌درمانی دریافت می‌کنند، اغلب غذاهایی را ترجیح می‌دهند که طعم اومامی (شیرینی)، کمی شیرین، ترش و شور و نه تلخ را داشته باشند. بیمارانی که وعده های غذایی با این طعم ها را دریافت کردند، پس از 30 روز وزن سالم تری نسبت به بیمارانی داشتند که این طعم ها را دریافت نکردند.
در وعده های غذایی، بیشتر آب و چای و قهوه بدون شیرینی بنوشید. به این ترتیب می توانید طعم های بیشتری را بچشید و پروتئین بدون چربی، سبزیجات، غلات، میوه ها و چربی های گیاهی سالم را پر کنید. مطالعات در مورد چای و قهوه نشان می‌دهد که هر دو برای مصرف بی‌خطر هستند، مگر اینکه تیم‌های مراقبت‌های بهداشتی شما در مورد آنها توصیه کنند.
توجه: مکمل های چای سبز و چای سبز اغلب به صورت آنلاین و در پست های رسانه های اجتماعی برای همه افراد مبتلا به سرطان پیشنهاد می شود. شواهدی مبنی بر اینکه چای سبز از سرطان پیشگیری می کند یا خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد بی نتیجه است. قبل از مصرف هر گونه مکمل یا افزایش مصرف چای سبز با تیم مراقبت های بهداشتی خود در مورد چای سبز صحبت کنید.
ایمنی مواد غذایی خوب را تمرین کنید. ایمنی غذا در طول درمان سرطان و بعد از آن مهم است. درمان سرطان سیستم ایمنی را تضعیف می کند و بدن را مستعد ابتلا به بیماری های ناشی از غذا می کند. دستورالعمل های ایمنی مواد غذایی ما را برای راه های محافظت از خود در برابر بیماری های ناشی از غذا بخوانید. این دستورالعمل ها شامل اطلاعاتی در مورد نحوه تهیه و نگهداری ایمن غذا و غذاهایی است که باید از آنها اجتناب کنید.
توجه: اگر پیوند سلول های بنیادی دارید، ممکن است رژیم غذایی شما سخت تر از بیمارانی باشد که شیمی درمانی یا پرتودرمانی دارند و پیوند ندارند. دستورالعمل های غذایی برای بیماران مبتلا به سرکوب سیستم ایمنی در مراکز سرطان متفاوت است. هر گونه دستورالعمل خاص را از پزشک خود بخواهید.

مهمترین کارهایی که می توانم برای کاهش خطر ابتلا به بیماری انجام دهم چیست؟

  • بر اساس سومین گزارش تخصصی موسسه تحقیقات سرطان آمریکا رژیم غذایی، تغذیه، فعالیت بدنی و سرطان: یک دیدگاه جهانی، سیگار نکشیدن مهمترین کاری است که می توانید برای کاهش خطر ابتلا به سرطان انجام دهید. دومین کاری که می توانید انجام دهید حفظ وزن مناسب برای خود است. شواهد قوی وجود دارد که نشان می دهد چربی اضافی بدن با افزایش خطر ابتلا به دوازده نوع سرطان مرتبط است.
  • در طول درمان سرطان، حفظ وزن سالم می تواند به شما کمک کند پرانرژی بمانید، سریعتر بهبود پیدا کنید، از تأخیر در درمان جلوگیری کنید و تحرک و گردش خون را بهبود بخشید. با این حال، توصیه نمی‌شود که بیماران سرطانی در طول درمان، وزن خود را کاهش دهند، مگر اینکه تیم مراقبت‌های بهداشتی آن‌ها این کار را توصیه کنند. کاهش وزن در طول درمان خطر سوء تغذیه را افزایش می دهد.
  • یکی دیگر از جنبه های مهم یک سبک زندگی سالم، فعالیت بدنی منظم است. وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده توصیه می کند که بزرگسالان باید حداقل 150 دقیقه فعالیت بدنی متوسط ​​در هفته انجام دهند. بزرگسالان نیز باید دو روز در هفته تمرینات قدرتی انجام دهند.
  • در طول درمان سرطان، بیماران می توانند از فعالیت بدنی نیز بهره مند شوند. فعالیت بدنی به شما کمک می کند تا توده عضلانی بدون چربی را حفظ کنید و خلق و خوی، سطح انرژی و تحرک شما را بهبود می بخشد. قبل از شروع یک برنامه ورزشی با تیم مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. اگر مشکلات حرکتی دارید، برای ارجاع به فیزیوتراپیست بخواهید.

چگونه می توانم واقعیت تغذیه را از داستان جدا کنم؟

در حالی که خوب است در مورد تحقیقات تغذیه آگاه باشید، اطلاعات نادرست زیادی در مورد تغذیه به صورت آنلاین، تلویزیون و مجلات وجود دارد، بنابراین اطلاعیه های جدیدی در مورد ایمنی و فواید غذاها، رژیم ها، و مکمل ها همراه با یک دانه نمک دریافت کنید.

منبع اطلاعات را بررسی کنید. اگر اطلاعات از منبع معتبری مانند موسسه تحقیقات سرطان آمریکا، انجمن سرطان آمریکا، یا موسسه ملی سرطان تهیه شده باشد، این اطلاعات توسط شواهد علمی پشتیبانی می شود. اگر نه، ممکن است اطلاعات صحیح نباشد.

به عنوان مثال، کالیفرنیا اخیراً دستور داده است که یک “برچسب هشدار سرطان” به قهوه اضافه شود که منجر به اخبار بسیاری در مورد خطرات ادعایی قهوه شد. بر اساس گزارش سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، تعداد زیادی از تحقیقات از برچسب هشدار سرطان برای قهوه پشتیبانی نمی کنند. در بیانیه ای از سوی کمیسیونر FDA اسکات گوتلیب آمده است: “شواهد قوی و ثابت نشان می دهد که مصرف متوسط ​​قهوه در بزرگسالان سالم با افزایش خطر بیماری های مزمن عمده مانند سرطان یا مرگ زودرس مرتبط نیست و برخی شواهد نشان می دهد که مصرف قهوه ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش دهد.

همیشه در مورد هر گونه اطلاعات جدیدی که با آن مواجه می شوید با تیم مراقبت های بهداشتی خود یا یک متخصص تغذیه ثبت شده صحبت کنید و بدون مشورت با آنها در رژیم غذایی خود تغییراتی ایجاد نکنید.

نظرات کاربران

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سایت تفریحی آلناز تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =

مشاهده بیشتر