0

روش درست گفتگو با فرزندانتان

روش درست گفتگو با فرزندانتان

روش درست گفتگو با فرزندانتان

ارتباطات نه تنها بیان کلمات یا حرکات بلکه گوش دادن و توجه به یکدیگر به صورت فعال و مثبت و همچنین اشتراک وعده های غذایی و تعامل بازیگوش است. اما چه چیزی نباید به فرزندانتان ابلاغ شود؟ سلامتی تحقیق می کند.

چرا اهمیت دارد

این که آیا در اطراف میز شام یا هنگام مسافرت با اتومبیل از مدرسه به خانه اتفاق می افتد ، ارتباطات چیزی بیش از تعویض کلمات است. دکتر والریا ریسولی ، روانشناس بالینی که در ادامه توضیح می دهد ، می گوید روابط خانوادگی به کودکان کمک می کند تا چگونگی برقراری ارتباط کلامی و غیر کلامی را یاد بگیرند. و با همه ما به وسایل چسبانده شده است ، اگر در جهت ایجاد ارتباط واقعی بین خانواده ها و گروه های اجتماعی تلاش نشود ، جامعه نسل آینده از افرادی ساخته می شود که قادر به گفتگو با یکدیگر نیستند ، جامعه ای از افراد بی خبر از وجود سایر افراد پیرامون و جامعه تنهایی.

صحبت والدین

والدین باید با فرزندان خود آنچه در جریان است ارتباط برقرار کنند ، همیشه روش ساده و واضح را برای گفتگو اتخاذ کنند برای سن آنها مناسب است اما باید از برخی موارد جلوگیری کرد ، به شرح زیر:

1. بچه ها نیازی به اطلاع در مورد مسائل بزرگسالی ندارند: بحث و جدال بین والدین ، مشکلات مالی یا مشکلات جدی خانواده. به سن فرزندان خود احترام بگذارید و آنها را از نگرانی ها و موقعیت هایی که از نظر عاطفی برای مقابله با آنها آماده نیستند بار نکنید.

2. لازم نیست فرزندان شما بدانند که فرزندان دیگر چقدر خوب هستند. آنها باید بدون داشتن مقایسه با دیگران ، مورد ستایش و تقدیر قرار بگیرند.

3. فرزندان شما نیازی به اطلاع رسانی در مورد حوادث مزاحم و آسیب زای زندگی ندارند: اجازه دهید آنها از سن خود لذت ببرند بدون این که از پیشرفت آرام خود جلوگیری کنند و با جزئیاتی که آمادگی لازم برای مواجه شدن ندارند را فراهم کنند.

4. اگر در روابط زناشویی یا محل کار خود با مشکل روبرو هستید ، لازم نیست فرزندانتان از جزئیات مطلع شوند و نباید نظرات منفی در مورد مادر ، پدر و یا حتی رئیس خود بشنوید.

5 . والدین نباید در مورد وقایع مهم اسرار داشته باشند – مانند بیماری یکی از اعضای خانواده ، زیرا کودکان می توانند در صورت وقوع چیزی درک و حس کنند.

نظرات کاربران

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سایت تفریحی آلناز تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − چهارده =

مشاهده بیشتر