۰

سریال حمله دار

تصویر پیدا نشد !

سریال حمله دار

خلاصه داستان سریال تلویزیونی حمله‌دار
این مجموعه به گوشه‌هایی از زندگی اجتماعی در قرن گذشته می‌پردازد. در حدود یکصد سال پیش، کاروانی به قصد زیارت آستان «علی بن موسی الرضا» راهی مشهد می‌شوند. هریک از کاروانیان، برای رهایی از بند شیطان نفش و یا برای نذر و نیاز خاصی به این کاروان زیارتی پیوسته‌اند اما در مسیر، هریک از آنان در موقعیت‌های خاصی قرار می‌گیرند که طی آن به شناخت بهتری از جایگاه انسانی واقعی خود می‌رسند. سرانجام زمانی که راهزنان به آن‌ها حمله می‌کنند، این همراهان کاروان با اتحاد و همدلی بر راهزنان چیره شده و موفق به زیارت ضریح علی بن موسی الرضا می‌شوند.

معرفی و بررسی سریال حمله‌دار:

سریال تلویزیونی حمله‌دار به‌کارگردانی جعفر سیمایی در 24 سال پیش یعنی سال 1374 تولید شده است. حمله‌دار که اولین سریال جعفر سیمایی محسوب می‌شود و توانست در مرجع ارزشگذاری سینما و تلویزیون یعنی منظوم نمره 4.9 از 10 را از سوی مردم بدست بیاورد که نشان می‌دهد عموم مردم حمله‌دار را اثری بی‌ارزش و بسیار بد ارزیابی می‌کنند.

بازیگران سریال حمله‌دار

بازیگران سریال حمله‌دار چه کسانی هستند؟ در حمله‌دار بازیگرانی چون خسرو شکیبایی ، فرامرز صدیقی و ابوالقاسم پورشکیبایی به ایفای نقش و بازیگری پرداخته‌اند. در سریال حمله‌دار حدود 3 بازیگر جلوی دوربین رفته‌اند که از نظر تعداد بازیگران می‌توان حمله‌دار را یک اثر کم‌بازیگر و با تعداد شخصیت‌های داستانی کم عنوان کرد.

داستان سریال حمله‌دار

از محتوا و داستان سریال حمله‌دار چقدر اطلاع دارید؟ فیلم‌نامه حمله‌دار توسط سید علی‌اکبر محلوجیان نوشته شده است.

در خلاصه داستانی که یا از سوی تیم رسانه‌ای اثر و یا توسط دیگر رسانه‌ها درباره داستان حمله‌دار منتشر شده است، می‌خوانیم: «این مجموعه به گوشه‌هایی از زندگی اجتماعی در قرن گذشته می‌پردازد. در حدود یکصد سال پیش، کاروانی به قصد زیارت آستان «علی بن موسی الرضا» راهی مشهد می‌شوند. هریک از کاروانیان، برای رهایی از بند شیطان نفش و یا برای نذر و نیاز خاصی به این کاروان زیارتی پیوسته‌اند اما در مسیر، هریک از آنان در موقعیت‌های خاصی قرار می‌گیرند که طی آن به شناخت بهتری از جایگاه انسانی واقعی خود می‌رسند. سرانجام زمانی که راهزنان به آن‌ها حمله می‌کنند، این همراهان کاروان با اتحاد و همدلی بر راهزنان چیره شده و موفق به زیارت ضریح علی بن موسی الرضا می‌شوند.»

سریال حمله‌دار و کارنامه فعالیت کارگردان و بازیگران

از نظر تاریخچه فعالیت کارگردان و بازیگران سریال حمله‌دار نیز آمارها و نکات جذابی را می‌توان بیان کرد. براساس آمارها سریال حمله‌دار به طور متوسط فعالیت 15ام بازیگران این اثر است.
1 تن از بازیگران حمله‌دار، اولین فعالیت جدی بازیگری خود را در این اثر تجربه کرده است، در واقع در حمله‌دار 1 سریال اولی بوده است: ابوالقاسم پورشکیبایی.
همچنین جعفر سیمایی کارگردان حمله‌دار اولین همکاری خود با بازیگرانی چون خسرو شکیبایی و فرامرز صدیقی را در این اثر تجربه کرده است. در میان بازیگران حمله‌دار نیز 3 همکاریِ اول رخ داده، به‌عبارت دیگر در این سریال میان هر یک از 3 بازیگر با یکدیگر یک رابطه همکاری شکل گرفته که 3 همکاری برای اولین‌مرتبه در حمله‌دار رخ داده است. مانند: خسرو شکیبایی و فرامرز صدیقی، خسرو شکیبایی و ابوالقاسم پورشکیبایی، فرامرز صدیقی و ابوالقاسم پورشکیبایی.
آیا می‌دانید کدام هنرمندان سریال حمله‌دار فوت‌کرده‌اند؟ از میان عوامل و بازیگران سریال حمله‌دار، 1 نفر به دیار باقی سفر کرده است و دیگر در میان ما نیست: شادروان خسرو شکیبایی.

عوامل سریال حمله‌دار

اگر از تصویربرداری سریال حمله‌دار خوشتان آمده و یا دوستش ندارید، بهتر است بدانید مدیر فیلمبرداری آن اسفندیار شهیدی بوده است. نظرتان درباره ضرباهنگ و تدوین سریال حمله‌دار چیست؟ تدوین حمله‌دار را مهدی رجاییان و روح‌الله امامی انجام داده است. موسیقی متن سریال حمله‌دار اثر مجید انتظامی است. در مجموع بیش از 9 نفر در تولید سریال حمله‌دار نقش داشته‌اند و هر یک از آنها در منظوم یک صفحه اختصاصی دارند.

اطلاعات سریال حمله‌دار

تاکنون در بخش‌های گالری عکس و پوستر سریال حمله‌دار، ویدئو و تیزر سریال حمله‌دار، حواشی سریال حمله‌دار، دیالوگ برتر سریال حمله‌دار، سوتی سریال حمله‌دار و نقد سریال حمله‌دار هنوز موردی ثبت نشده است. قطعا ما و شما به این حد قانع نیستیم؛ باید به‌کمک علاقمندان فیلم، سریال و تئاتر، این دایره‌المعارف آنلاین و بانک اطلاعات هنرمندان و آثار سینما، تلویزیون و تئاتر را کامل و کامل‌تر کنیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

مشاهده بیشتر