۰

سریال خانه ای در تاریکی

تصویر پیدا نشد !

سریال خانه ای در تاریکی

خلاصه داستان سریال تلویزیونی خانه‌ای در تاریکی
خانه‌ای در تاریکی حکایت دختری است به نام ماه تابان که در ایل بختیاری بزرگ شده است. او از سالها پیش در پی مفقود شدن پدر و مرگ مادرش نزد پدربزرگش که رئیس ایل بختیاری است زندگی می‌کند. عطاءالدوله پدربزرگ مادری ماه تابان پیکی را به دنبال او می‌فرستد تا به تهران برود. ماه تابان که همیشه آرزومند آگاه شدن از سرنوشت پدر بود، این موقعیت را فرصت مناسبی می داند به تهران می‌رود…

معرفی و بررسی سریال خانه‌ای در تاریکی:

سریال تلویزیونی خانه‌ای در تاریکی به‌کارگردانی سعید سلطانی در 16 سال پیش یعنی سال 1382 در گونه درام و تاریخی تولید شده است. خانه‌ای در تاریکی توانست در مرجع ارزشگذاری سینما و تلویزیون یعنی منظوم نمره 5.9 از 10 را از سوی مردم بدست بیاورد که نشان می‌دهد عموم مردم خانه‌ای در تاریکی را اثری بی‌ارزش و بسیار بد ارزیابی می‌کنند. اسماعیل عفیفه تهیه‌کننده خانه‌ای در تاریکی این سریال را، به‌عنوان محصول شبکه 3. گروه فیلم و سریال و کشور ایران تهیه کرده است.

بازیگران سریال خانه‌ای در تاریکی

بازیگران سریال خانه‌ای در تاریکی چه کسانی هستند؟ در خانه‌ای در تاریکی بازیگرانی چون لادن مستوفی در نقش ماه تابان، محمدعلی کشاورز در نقش شازده عطاءالدوله، مجید مظفری در نقش حیدرخان، محمود‌ پاک‌نیت در نقش میرزا بهادر، ثریا قاسمی در نقش گوهرالزمان، فرهاد اصلانی در نقش سرکار رفیع و فخری خوروش در نقش مهتاج الملوک به ایفای نقش و بازیگری پرداخته‌اند. در سریال خانه‌ای در تاریکی حدود 15 بازیگر جلوی دوربین رفته‌اند که از نظر تعداد بازیگران می‌توان خانه‌ای در تاریکی را یک اثر پربازیگر عنوان کرد. از این‌لحاظ کارگردانی سریال خانه‌ای در تاریکی باتوجه به بازی گرفتن از این تعداد بازیگر و مدیریت آنها کار بسیار دشواری بوده است؛ باید بررسی کرد آیا سعید سلطانی به‌عنوان کارگردان و به‌عنوان بازیگردان و همچنین تیم بازیگری خانه‌ای در تاریکی توانسته‌اند در این زمینه موفق باشند و بازی‌های درخشانی را نمایش دهند؟
از دیگر بازیگران سریال خانه‌ای در تاریکی می‌توان به سیما تیرانداز در نقش بهجت الملوک، اسماعیل شنگله در نقش میرزا عبدالله وکیل‌باشی، جلیل فرجاد در نقش علی‌آقا بختیاری، محرم زینال‌زاده در نقش ناصرالدوله، فریده سپاه‌منصور در نقش مادر رفیع، پونه حاج‌محمدی در نقش شیرین السلطنه، رحیم نوروزی و آتش تقی‌پور در نقش دکتر اشاره کرد.
متوسط سن بازیگران خانه‌ای در تاریکی براساس میزان سنی که از آنها در دایرهالمعارف آنلاین سینما و تلویزیون یعنی منظوم ثبت شده، 69 سال است که نشان می‌دهد بازیگران خانه‌ای در تاریکی عمدتا از نظر سنی افرادی پیر و باتجربه هستند.

داستان سریال خانه‌ای در تاریکی

از محتوا و داستان سریال خانه‌ای در تاریکی چقدر اطلاع دارید؟ فیلم‌نامه خانه‌ای در تاریکی توسط سعید سلطانی نوشته شده است.

در خلاصه داستانی که یا از سوی تیم رسانه‌ای اثر و یا توسط دیگر رسانه‌ها درباره داستان خانه‌ای در تاریکی منتشر شده است، می‌خوانیم: «خانه‌ای در تاریکی حکایت دختری است به نام ماه تابان که در ایل بختیاری بزرگ شده است. او از سالها پیش در پی مفقود شدن پدر و مرگ مادرش نزد پدربزرگش که رئیس ایل بختیاری است زندگی می‌کند. عطاءالدوله پدربزرگ مادری ماه تابان پیکی را به دنبال او می‌فرستد تا به تهران برود. ماه تابان که همیشه آرزومند آگاه شدن از سرنوشت پدر بود، این موقعیت را فرصت مناسبی می داند به تهران می‌رود…»

سریال خانه‌ای در تاریکی از نظر ساختار (فرم)، محتوا و محیط تولید، به آثار مختلفی شباهت دارد. با توجه به شاخص‌های متعدد و گوناگونی می‌توان گفت آثار مرتبط سریال خانه‌ای در تاریکی عبارت است از: سریال سال‌های برف و بنفشه، سریال شب دهم، سریال فرار بزرگ، سریال یوسف پیامبر و سریال تبریز در مه.

سریال خانه‌ای در تاریکی و کارنامه فعالیت کارگردان و بازیگران

از نظر تاریخچه فعالیت کارگردان و بازیگران سریال خانه‌ای در تاریکی نیز آمارها و نکات جذابی را می‌توان بیان کرد. براساس آمارها سریال خانه‌ای در تاریکی به طور متوسط فعالیت 27ام بازیگران این اثر است.
سریال خانه‌ای در تاریکی براساس امتیاز مردم به آثار بهترین اثر سعید سلطانی در حرفه نویسندگی محسوب می‌شود.
همچنین سعید سلطانی کارگردان خانه‌ای در تاریکی اولین همکاری خود با بازیگرانی چون لادن مستوفی، مجید مظفری، فرهاد اصلانی، فخری خوروش، جلیل فرجاد، فریده سپاه‌منصور و پونه حاج‌محمدی را در این اثر تجربه کرده است. در میان بازیگران خانه‌ای در تاریکی نیز 57 همکاریِ اول رخ داده، به‌عبارت دیگر در این سریال میان هر یک از 15 بازیگر با یکدیگر یک رابطه همکاری شکل گرفته که 57 همکاری برای اولین‌مرتبه در خانه‌ای در تاریکی رخ داده است. مانند: لادن مستوفی و محمود‌ پاک‌نیت، محمدعلی کشاورز و مجید مظفری، ثریا قاسمی و فخری خوروش، فرهاد اصلانی و سیما تیرانداز، اسماعیل شنگله و جلیل فرجاد.

عوامل سریال خانه‌ای در تاریکی

اگر از تصویربرداری سریال خانه‌ای در تاریکی خوشتان آمده و یا دوستش ندارید، بهتر است بدانید مدیر فیلمبرداری آن اسفندیار شهیدی بوده است. اگر صدای خانه‌ای در تاریکی به‌گوشتان نشسته و یا از آن ناراضی هستید، شما را با صدابردار سریال خانه‌ای در تاریکی یعنی کریم کاشانی و صالح حبیبی آشنا می‌کنیم. محمدهادی قمیشی طراحی صحنه سریال خانه‌ای در تاریکی را انجام نموده است. مهین نویدی و بابک شعاعی چهره‌پردازی یا طراحی گریم سریال خانه‌ای در تاریکی را برعهده داشت. موسیقی متن سریال خانه‌ای در تاریکی اثر سعید انصاری است. در مجموع بیش از 26 نفر در تولید سریال خانه‌ای در تاریکی نقش داشته‌اند و هر یک از آنها در منظوم یک صفحه اختصاصی دارند.

اطلاعات سریال خانه‌ای در تاریکی

تاکنون در صفحه اختصاصی سریال خانه‌ای در تاریکی در منظوم اطلاعات بسیاری توسط پژوهشگران و مردم ثبت شده است؛ در بخش حواشی سریال خانه‌ای در تاریکی 1 عدد، گردآوری و درج شده است. همچنین تاکنون در بخش‌های گالری عکس و پوستر سریال خانه‌ای در تاریکی، ویدئو و تیزر سریال خانه‌ای در تاریکی، دیالوگ برتر سریال خانه‌ای در تاریکی، سوتی سریال خانه‌ای در تاریکی و نقد سریال خانه‌ای در تاریکی هنوز موردی ثبت نشده است. قطعا ما و شما به این حد قانع نیستیم؛ باید به‌کمک علاقمندان فیلم، سریال و تئاتر، این دایره‌المعارف آنلاین و بانک اطلاعات هنرمندان و آثار سینما، تلویزیون و تئاتر را کامل و کامل‌تر کنیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 8 =

مشاهده بیشتر