۰

سریال لبه تاریکی

تصویر پیدا نشد !

سریال لبه تاریکی

خلاصه داستان سریال تلویزیونی لبه تاریکی
داستان مردی به نام ناصر را روایت می کند که به خاطر اعتیادش از محل کارش اخراج می شود و همین دلیلی می شود که به دوستان قدیمی اش روی بیاورد که در کار قاچاق مواد مخدر هستند. نادر رئیس این باند است که به ناصر پیشنهاد پخش مواد مخدر در سطح شهر می دهد ، اما ناصر از آنجا که مجبور است این مواد را بین جوانان و نوجوانان پخش کند از این کار سر باز می زند. از طرفی نادر به زهرا ، دختر ناصر علاقه پیدا کرده ولی از آن جا که او همسری بیمار دارد و خودش هم در کار قاچاق مواد مخدر است به درخواست های او وقعی نمی گذارد ، نادر اما می کوشد به طریقی دیگر به خواسته اش برسد و به این دلیل ناصر را تحت فشار قرار می دهد تا به تقاضای او جواب مثبت دهد ، اما روند حوادث ، اتفاقات پیش بینی نشده بسیاری را به وجود می آورد.

معرفی و بررسی سریال لبه تاریکی:

سریال تلویزیونی لبه تاریکی به‌کارگردانی سعید سلطانی در 14 سال پیش یعنی سال 1384 در گونه درام تولید شده است. لبه تاریکی توانست در مرجع ارزشگذاری سینما و تلویزیون یعنی منظوم نمره 5.3 از 10 را از سوی مردم بدست بیاورد که نشان می‌دهد عموم مردم لبه تاریکی را اثری بی‌ارزش و بسیار بد ارزیابی می‌کنند. لبه تاریکی در تاریخ 1396/05/21 پخش خود را آغاز کرد.

بازیگران سریال لبه تاریکی

بازیگران سریال لبه تاریکی چه کسانی هستند؟ در لبه تاریکی بازیگرانی چون محمدعلی کشاورز ، آزیتا لاچینی ، دانیال حکیمی ، رضا خندان ، پژمان بازغی ، آرام جعفری و علیرضا جعفری به ایفای نقش و بازیگری پرداخته‌اند. در سریال لبه تاریکی حدود 13 بازیگر جلوی دوربین رفته‌اند که از نظر تعداد بازیگران می‌توان لبه تاریکی را یک اثر پربازیگر عنوان کرد. از این‌لحاظ کارگردانی سریال لبه تاریکی باتوجه به بازی گرفتن از این تعداد بازیگر و مدیریت آنها کار بسیار دشواری بوده است؛ باید بررسی کرد آیا سعید سلطانی به‌عنوان کارگردان و به‌عنوان بازیگردان و همچنین تیم بازیگری لبه تاریکی توانسته‌اند در این زمینه موفق باشند و بازی‌های درخشانی را نمایش دهند؟
از دیگر بازیگران سریال لبه تاریکی می‌توان به یکتا ناصر ، مینا جعفرزاده ، فرهاد بشارتی ، رویا تیموریان ، امیر آتشانی و نوید گودرزی اشاره کرد.
متوسط سن بازیگران لبه تاریکی براساس میزان سنی که از آنها در دایرهالمعارف آنلاین سینما و تلویزیون یعنی منظوم ثبت شده، 58 سال است که نشان می‌دهد بازیگران لبه تاریکی عمدتا از نظر سنی افرادی پیر و باتجربه هستند.

داستان سریال لبه تاریکی

از محتوا و داستان سریال لبه تاریکی چقدر اطلاع دارید؟

در خلاصه داستانی که یا از سوی تیم رسانه‌ای اثر و یا توسط دیگر رسانه‌ها درباره داستان لبه تاریکی منتشر شده است، می‌خوانیم: «داستان مردی به نام ناصر را روایت می کند که به خاطر اعتیادش از محل کارش اخراج می شود و همین دلیلی می شود که به دوستان قدیمی اش روی بیاورد که در کار قاچاق مواد مخدر هستند. نادر رئیس این باند است که به ناصر پیشنهاد پخش مواد مخدر در سطح شهر می دهد ، اما ناصر از آنجا که مجبور است این مواد را بین جوانان و نوجوانان پخش کند از این کار سر باز می زند. از طرفی نادر به زهرا ، دختر ناصر علاقه پیدا کرده ولی از آن جا که او همسری بیمار دارد و خودش هم در کار قاچاق مواد مخدر است به درخواست های او وقعی نمی گذارد ، نادر اما می کوشد به طریقی دیگر به خواسته اش برسد و به این دلیل ناصر را تحت فشار قرار می دهد تا به تقاضای او جواب مثبت دهد ، اما روند حوادث ، اتفاقات پیش بینی نشده بسیاری را به وجود می آورد. »

سریال لبه تاریکی از نظر ساختار (فرم)، محتوا و محیط تولید، به آثار مختلفی شباهت دارد. با توجه به شاخص‌های متعدد و گوناگونی می‌توان گفت آثار مرتبط سریال لبه تاریکی عبارت است از: سریال سال‌های برف و بنفشه، سریال پدرسالار، سریال خانه‌ای در تاریکی، سریال شکرانه و سریال بوی غریب پاییز.

سریال لبه تاریکی و کارنامه فعالیت کارگردان و بازیگران

از نظر تاریخچه فعالیت کارگردان و بازیگران سریال لبه تاریکی نیز آمارها و نکات جذابی را می‌توان بیان کرد. براساس آمارها سریال لبه تاریکی به طور متوسط فعالیت 18ام بازیگران این اثر است. براساس امتیاز مردم سریال لبه تاریکی یکی از 4 اثر شاخص امیر آتشانی در حرفه بازیگری محسوب می‌شود.
1 تن از بازیگران لبه تاریکی، اولین فعالیت جدی بازیگری خود را در این اثر تجربه کرده است، در واقع در لبه تاریکی 1 سریال اولی بوده است: نوید گودرزی.
همچنین سعید سلطانی کارگردان لبه تاریکی اولین همکاری خود با بازیگرانی چون دانیال حکیمی، رضا خندان، آرام جعفری، علیرضا جعفری و رویا تیموریان را در این اثر تجربه کرده است. در میان بازیگران لبه تاریکی نیز 62 همکاریِ اول رخ داده، به‌عبارت دیگر در این سریال میان هر یک از 13 بازیگر با یکدیگر یک رابطه همکاری شکل گرفته که 62 همکاری برای اولین‌مرتبه در لبه تاریکی رخ داده است. مانند: محمدعلی کشاورز و رضا خندان، آزیتا لاچینی و پژمان بازغی، دانیال حکیمی و آرام جعفری، علیرضا جعفری و یکتا ناصر، مینا جعفرزاده و امیر آتشانی.

عوامل سریال لبه تاریکی

اگر از تصویربرداری سریال لبه تاریکی خوشتان آمده و یا دوستش ندارید، بهتر است بدانید مدیر فیلمبرداری آن اسفندیار شهیدی بوده است. نظرتان درباره ضرباهنگ و تدوین سریال لبه تاریکی چیست؟ تدوین لبه تاریکی را محمود یارمحمدلو انجام داده است. محمدهادی قمیشی طراحی صحنه سریال لبه تاریکی را انجام نموده است. در مجموع بیش از 17 نفر در تولید سریال لبه تاریکی نقش داشته‌اند و هر یک از آنها در منظوم یک صفحه اختصاصی دارند.

اطلاعات سریال لبه تاریکی

همچنین در بخش بررسی سریال لبه تاریکی 3 نفر از میان مردم به نقد و تحلیل خود از لبه تاریکی پرداخته‌اند.
تاکنون در بخش‌های گالری عکس و پوستر سریال لبه تاریکی، ویدئو و تیزر سریال لبه تاریکی، حواشی سریال لبه تاریکی، دیالوگ برتر سریال لبه تاریکی، سوتی سریال لبه تاریکی و نقد سریال لبه تاریکی هنوز موردی ثبت نشده است. قطعا ما و شما به این حد قانع نیستیم؛ باید به‌کمک علاقمندان فیلم، سریال و تئاتر، این دایره‌المعارف آنلاین و بانک اطلاعات هنرمندان و آثار سینما، تلویزیون و تئاتر را کامل و کامل‌تر کنیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

مشاهده بیشتر