0

غذاهای مناسب برای مبارزه با عفونت سینوسی

غذاهای مناسب برای مبارزه با عفونت سینوسی

غذاهای مناسب برای مبارزه با عفونت سینوسی

در این پست از سایت تفریحی آلناز قصد داریم به معرفی غذاهای مناسب برای مبارزه با عفونت سینوسی بپردازیم. سینوزیت یک بیماری دردناک و ناتوان کننده است که می تواند بهترین روز شما را نیز خراب کند. بین سردردهای سینوسی، درد صورت، مشکلات تنفسی، گرفتگی بینی، خستگی و سایر علائم تحریک‌کننده، تنها چیزی که واقعاً می‌خواهید تسکین است! اما همیشه آنقدرها هم ساده نیست، داروهای سینوزیت می‌توانند عوارض جانبی تحریک‌کننده‌ای داشته باشند، و مصرف مداوم آنها می‌تواند گران باشد.

برای افرادی که به دنبال درمان های سینوزیت بدون دارو هستند، ممکن است پاسخ درست آن در این پست باشد. آیا تا به حال متوجه شده اید که بعد از یک روز طولانی درد سینوسی و احتقان، به نظر می رسد خوردن یک وعده غذایی خوب احساس بسیار بهتری در شما ایجاد می کند؟ این فقط تصور شما نیست، برخی از غذاها در واقع می توانند عفونت سینوسی را درمان کرده یا از آن جلوگیری کنند. این 5 غذای برتر هستند که به توقف و پیشگیری از عفونت سینوسی کمک می کنند.

1) غذاهای تند

آیا تا به حال احساس کرده اید که هنگام خوردن یک غذای تند، بینی شما شروع به ریزش کند؟ ادویه ها و اسیدهای موجود در غذاهای تند در واقع مخاط سوراخ های بینی شما را می شکنند و باعث تخلیه آن از سوراخ های بینی می شوند. برای بهترین اثر، چیزهایی مانند کاری، واسابی و خردل تند را امتحان کنید. فلفل ها نیز موثر خواهند بود، اما به احتمال زیاد باعث سوزش سر دل و سوء هاضمه می شوند، که در واقع می تواند بعداً مشکلات سینوسی بیشتری ایجاد کند.

2) سیر و پیاز

سیر و پیاز نه تنها بوی قوی دارند، بلکه می توانند مجرای بینی شما را تحریک کرده و به پاکسازی سینوس های مسدود شده کمک کنند. برای عفونت های عمیق سینوس، سیر می تواند به ویژه مفید باشد. وقتی سیر له شود، در واقع خواص ضد ویروسی، ضد قارچی و ضد باکتریایی دارد که می تواند به سرعت بخشیدن به روند بهبودی بدن شما کمک کند.

3) آناناس

آناناس سرشار از آنتی اکسیدان است که به محافظت از غشاهای مخاطی شما در برابر آسیب کمک می کند. این همه ماجرا نیست، آناناس همچنین مخاط و باکتری‌هایی را که در سینوس‌های شما تجمع می‌یابد، تجزیه می‌کند و التهاب را کاهش می‌دهد و عوارض جانبی دردناک سینوزیت را کاهش می‌دهد.

4) زنجبیل

زنجبیل نه تنها یک پاک کننده عالی پالت است، بلکه برای عفونت های سینوسی نیز بسیار مفید است. زنجبیل سرشار از آنتی اکسیدان ها، ضد التهاب ها و آنتی هیستامین های طبیعی است. این عوامل طبیعی احتقان، تورم و درد را کاهش می دهند و به رفع علائم دردناک عفونت سینوسی کمک می کنند.

5) آب

آب ممکن است یک غذا نباشد، اما وقتی نوبت به تسکین علائم سینوزیت می‌رسد، جبران آن سخت است. آب تمیز و تصفیه شده انرژی و منابع مورد نیاز بدن شما را تامین می کند تا با عملکردهای اساسی از جمله عملکردهایی که سینوس های شما را به همان شکلی که باید کار می کنند حفظ شود. هنگامی که بدن شما کم آب می شود، بدن نمی تواند وظایف ضروری خود را انجام دهد. این منجر به توقف مخاط، گرفتگی سینوس ها و تعداد زیادی باکتری می شود که می تواند منجر به عفونت سینوسی شود.

نظرات کاربران

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سایت تفریحی آلناز تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 5 =

مشاهده بیشتر