0

6 نشانه وجود عفونت سینوسی مزمن

6 نشانه وجود عفونت سینوسی مزمن

6 نشانه وجود عفونت سینوسی مزمن

در این پست از سایت تفریحی آلناز قصد داریم به معرفی 6 نشانه وجود عفونت سینوسی مزمن بپردازیم. متأسفانه، هنگامی که از عفونت سینوسی رنج می برید، علائم کمبودی وجود ندارد. در حالی که سینوزیت حاد فقط برای مدت کوتاهی طول می کشد (و معمولاً توسط سایر بیماری های تنفسی مانند سرماخوردگی ایجاد می شود)، سینوزیت مزمن می تواند شما را برای مدت طولانی آزار دهد. چگونه متوجه می شوید که عفونت مزمن سینوسی دارید؟ به دنبال عود این شش عارضه جانبی مشخص سینوزیت مزمن باشید.

1. گلودرد

داشتن گلودرد یکی از عوارض جانبی کلاسیک سینوزیت مزمن است. ممکن است با یک خارش کوچک در پشت گلو شروع شود، اما می تواند به یک مزاحم بزرگ تبدیل شود. خارش ناشی از چکیدن مخاط به پایین و التهاب پشت گلو است. در بدترین سناریو، حتی ممکن است با صدای خشن مواجه شوید.

2. سرفه کردن

سرفه یکی دیگر از عوارض جانبی معمول سینوزیت مزمن است، با افزایش دفعات سرفه در صبح هنگام بیدار شدن از خواب و در شب هنگامی که می خواهید بخوابید. سرفه های مزمن نیز به دلیل ترشح سینوس هایی است که پشت گلو را تحریک می کند. هنگامی که سرفه با گلودرد همراه می شود، نتیجه آن سرفه دردناکی است که باعث درد قفسه سینه می شود.

3. سردرد سینوسی

سردرد سینوسی با سردرد معمولی متفاوت است. به جای احساس درد در قسمت خاصی از سر، سردرد ناشی از سینوزیت مزمن باعث می شود احساس کنید سرتان بالونی است که در شرف ترکیدن است. این احساس به دلیل تجمع فشار در سینوس‌های شما ایجاد می‌شود که می‌تواند باعث درد در سرتاسر سر شما شود، مانند فک، گوش‌ها و حتی گونه‌ها می باشد.

4. درد سینوسی

به زبان ساده، درد سینوسی ناشی از سینوزیت مزمن مانند یک سردرد مبهم است. ممکن است هیچ درد فوری در هیچ نقطه ای نداشته باشید، اما در عوض یک ناراحتی خفیف در سراسر سینوس های خود احساس کنید. این درد می تواند بیاید و برود و معمولاً وقتی دراز می کشید اثرات آن بدتر می شود.

5. ترشحات بینی

دمیدن مداوم بینی یکی از علائم شایع و عارضه جانبی سینوزیت مزمن است. ترشحات محصول سینوس های عفونی است که مخاط را به مجرای بینی شما تخلیه می کند و می تواند رنگ های مختلفی مانند سبز، زرد یا سفید داشته باشد. دمیدن مکرر بینی می تواند آسیبی به پوست شما در آن ناحیه وارد کند که ممکن است به دلیل فشار و ساییدگی مداوم قرمز و تحریک شود.

6. گرفتگی بینی

اگر احتقان بینی برعکس ترشحات بینی باشد، چه چیزی باعث گرفتگی مزمن بینی می شود؟ یکی دیگر از عوارض جانبی سینوزیت مزمن، گرفتگی مزمن بینی و سینوس زمانی رخ می دهد که سینوس های ملتهب شما متورم شده و جریان هوا از طریق بینی شما را محدود می کند. این محدودیت توانایی بویایی شما را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود در نظر دیگران “خفه” بنظر بیایید.

نظرات کاربران

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سایت تفریحی آلناز تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − یک =

مشاهده بیشتر